Національний парк

Національный природный парк "Тузловскі лиманы"

Парк був створений в 2010 році з метою збереження унікальних природних екосистем нашого краю. Адже Тузловська група солоних лиманів є водно-болотними угіддями міжнародного значення як місце перебування водоплавних птахів, а лісовий масив зовсім нетиповий для степової зони України.

Через цю заповідну зону проходить один з найбільших міграційних коридорів птахів, за яким вони летять Африку, Азію і Європу.

Довжина пересипу, який відокремлює лимани від моря становить 36 км, його ширина на різних ділянках варіюється від 50 до 350-400 метрів.

Дослідницькі маршрути

Ліс на березі моря

Маршрут 1

Маршрут бере початок від інформаційно-туристичного монументального знака-пам’ятника «0 км Тузлівського пересипу», що встановлений на березі лиману Бурнас, та закінчується на вході в ліс з боку села Лебедівка.

Запрошуємо вас на прогулянку морським узбережжям по нагрітому сонцем піску, щедро оздобленому різноманітними мушлями: серцевидкою, мією, рапанами, морськими гребінцями та іншими молюсками. Якщо пощастить, ви можете побачити дельфінів, яких у Чорному морі зустрічається три види: афаліна, білобочка та морська свиня. Мартин жовтоногий, баклан, крячок, пелікани та інші пернаті супроводжуватимуть вас на шляху до лісу, який височіє над морем. Прогулянка лісовою стежкою, по обидві сторони якої зростають клени, ясени, в’язи та інші дерева, подарує вам прохолоду та можливість насолодитися співом солов’їв, вівсянок та вивільг.

Скористайтеся можливістю здійснити захоплюючу мандрівку вздовж моря та лісом, що височіє над самісіньким морем – це можливо лише на території національного природного парку «Тузловські лимани», який, вразить вас своїми дивовижними ландшафтами та багатством флори і фауни.

Маршрут 2

«Сільпром»

Маршрут бере початок від інформаційно-туристичного монументального знака-пам’ятника «0 км Тузлівського пересипу», що встановлений на березі лиману Бурнас.

Даний маршрут пролягає уздовж лиману Бурнас та лісового масиву. На шляху до сільпрому ви зможете милуватися такими водоплавними птахами як галагаз, крячка, шилодзьобка, одуд, сиворакша, чоботар, баклан та іншими пернатими. Іноді рожеві та кучеряві пелікани прилітають сюди, щоб поласувати рибою. Квітуча скумпія, ароматна акація, дуб, клен, ясен та інші дерева подарують вам затишок та прохолоду, а килим з трав’янистих рослин зачарує різнобарвним цвітом.

У цьому ліску зустрічаються кіт лісовий, кабан, косулі та полохливі зайці.

На цьому маршруті ви дізнаєтесь про національний природний парк «Тузловські лимани», цінність водно-болотних угідь та його біорізноманіття. Також ви дізнаєтесь про добування у минулому столітті солі на лимані Бурнас та інші традиційні види природокористування

Вируште у мандрівку вздовж Бурнасу, насолодіться мальовничими краєвидами та вдихніть цілющий аромат морського лиману.

Маршрут 3

«Афаліна»

Маршрут бере початок від інформаційно-туристичного монументального знака-пам’ятника «0 км Тузлівського пересипу», що встановлений на березі лиману Бурнас та проходить по піщаному пересипу, який розділяє Чорне море та морські лимани.

Унікальний піщаний пересип, рясно оздоблений різноманітними мушлями, морський бриз, блакитне небо та безмежний простір допоможе вам зануритися у світ дикої природи.

Мартини, крячки, баклани, пелікани та інші птахи супроводжуватимуть вас під час мандрівки. Бульбоочерет, рогіз, морська гірчиця, тамарикс галузистий та вкраплення лоха сріблястого дозволяють багатьом видам птахів гніздитися тут та слугують прихистком для плазунів та комах.

Часто відпочивальників розважають дельфіни, яких у Чорному морі три види: афаліна чорноморська, білобочка чорноморська, звичайна морська свиня. Усi три китоподібні види внесенi до Червоної книги України.

Відвідайте Лебедівський пересип — неповторне природне утворення — унікальне ландшафтне явище, якому немає аналогів на всьому Причорномор’ї.

слайдер Шато Шафран слайдер Шато Шафран слайдер Шато Шафран слайдер Шато Шафран слайдер Шато Шафран слайдер Шато Шафран слайдер Шато Шафран слайдер Шато Шафран слайдер Шато Шафран слайдер Шато Шафран слайдер Шато Шафран слайдер Шато Шафран слайдер Шато Шафран слайдер Шато Шафран слайдер Шато Шафран слайдер Шато Шафран